با ما تماس بگیرید: 5-22661324(021)

تبلیغات در اینستاگرام ، بازاریابی دیجیتالی

اینستاگرام و تغییر در الگوریتم آن

اینستاگرام و تغییر در الگوریتم آن

برای سال ها ما عادت کرده ایم که پست های دوستانمان در فضای مجازی را به ترتیب خاصی مشاهده کنیم. چنانچه خبرخوان خود را در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام دوباره باز کنید آن ستونی که می بینید تازه ترین خبرها به لحاظ زمانی را برای شما نمایش خواهد داد. هر چقدر پایین بروید پست ها و مطالب قدیمی تر می شوند.

به موازات رشد شبکه های آنلاین و بلوغ شرکت های فعال در شبکه های اجتماعی، نحوه ی نمایش خبرها هم تکامل یافته است. در سال 2009 فیس بوک ترتیب نمایش مطالب در خبرخوان خود را تغییر داد. در الگوریتم جدید فیس بوک نمایش خبرها بر اساس محبوبیت پست ها و موارد دیگر بود.در ماه گذشته توییتر توییت های قدیمی تر و محبوب تر را به صدر خبرهای کاربرانی انتقال داد که برای مدت زمانی مشخص وارد توییتر نشده بودند.

اینستاگرام نیز به تازگی وارد این باشگاه شده است. این شبکه مجازی محبوب تصمیم گرفته ترتیب نمایش خبرها درخبرخوان خود را مانند فیس بوک تغییر دهد. این یعنی اینکه اینستاگرام می خواهد نحوه ی نمایش خبرها را که از زمان پیدایشش در سال 2010 بر اساس ترتیب زمانی بود را تغییر دهد. به این ترتیب اینستاگرام آن ویدیوها وعکس هایی را در صدر اخبار شما قرار می دهد که فکر می کند بیشترین علاقه را به دیدنشان دارید آن هم بدون توجه به زمانی که این عکس ها یا ویدیوها به اشتراک گذاشته شده اند.

این تغییر به این معناست که اگر دوست شما پنج ساعت پیش عکسی از حیوان خانگی جدیدش را به اشتراک گذاشته باشد وشما به اینترنت متصل نبوده باشید اینستاگرام این خبر را در صدر اخبار برای شما قرار می دهد. بر اساس تاریخچه ی تعامل شما با آن دوست، اینستاگرام می داند که شما دوست ندارید آن تصویر را از دست بدهید.

یکی از دلایل ایجاد این تغییر توسط اینستاگرام محبوبیت رو به افزایش و گسترش این شبکه ی اجتماعی است. اینستاگرام اکنون 400 میلیون کاربر دارد و فیس بوک شرکت صاحب اینستاگرام نیز ماهانه 1.59 میلیارد کاربر در ماه را به خود اختصاص داده است. شرکت ها ناچارند راه های بهتری برای تطبیق دادن خود با میزان محتوایی که هر روزه و در هر دقیقه در این شبکه ها قرار می گیرد پیدا کنند.

کِوین سیستروم مدیرعامل اینستاگرام در مصاحبه ای گفته است که کاربران به طورمتوسط 70 درصد از پست های اینستاگرامی کاربران دیگری را که فالوو می کنند را نمی بینند. "این تغییرمی خواهد کاری کندکه مطمئن شویم آن 30 درصدی که شما می بینید بهترین 30درصد ممکن است."

در سطح گسترده تر این تغییر بازتاب دوباره ای از تنظیمات و اصلاحاتی است که هر بار در اینترنت تجاری اتفاق می افتد. در ابتدا AOL و Yahoo  محبوب ترین موتورهای جست و جو بودند تا اینکه گوگل کاربران را به سمت خود جذب کرد. پس از آن شبکه های مجازی وارد دوره ی feed  شدند. یک راه ساده ی خطی برای جمع آوری کردن و نمایش دادن محتوای تولید شده توسط دوستان و خانواده در سراسر دنیا.

در زمان خودش feed  ایده ای انقلابی بود. در آن زمان افراد بسیاری این ایده را جشن گرفته بودند و آغاز دوران آن را تبریک گفته بودند. این نوآوری نیز باید در طول زمان جای خود را به نوآوری  جدیدتری بدهد.

برایان بِلاو نظر جالبی در این زمینه دارد: "همه ی این شرکت ها تلاش می کنند که مرتبا دیدنی ترین چیزها را در معرض دید شما قرار دهند. اگر یک الگوریتم بتواند محتوایی جذاب تر در اختیار شما قرار دهد و به دفعات بیشتر، می تواند شما را در محیطش نگه دارد."

با این حال تغییر دادن الگوریتم اینستاگرام می تواند مشکل ساز شود و با مخالفت کاربران مواجه شود. بسیاری از شرکت های فعال در فضای مجازی زمانی که نحوه ی نمایش feed  شان را تغییر دادند با انتقادات کاربران مواجه شدند.

زمانی که در اکتبر 2009 فیس بوک این کار را انجام داد بلافاصله با شورش کاربران مواجه شد. گروه های بسیاری در فیس بوک تشکیل شدند و خواستار تغییراین رویه شدند . توییتر هم ماه گذشته با انتقادات شدیدی در همین راستا مواجه شد.

اینستاگرام اعلام کرده که این تغییر سریع اتفاق نخواهد افتاد. اینستاگرام اعلام کرده که این تغییر را با آزمایش های کوچکی و به مرور آغاز خواهد کرد پیش از این که دامنه  ی کار را گسترش دهد.

در این الگوریتم جدید اینستاگرام بر اساس میزان احتمال دوست داشتن مطلبی توسط یک نفر،زمان بندی پست ها و ارتباط بین دو کاربر پست ها را دسته بندی خواهد کرد.

آقای سیستروم گفته است که واکنش کاربران به این تغییر را با دقت پیگیری خواهد کرد. او می گوید:

"اگر یک کار وجود داشته باشد که شرکت ما آن را خوب انجام دهد این است که تغییرات بزرگ را به آرامی انجام می دهد و جامعه ی مجازی را هم با خود همراه می کند. این طور نیست که کاربران فردا صبح از خواب بیدار شوند و به یکباره با اینستاگرمی کاملا متفاوت مواجه شوند."

برای تبلیغات در اینستاگرام با کارشناسان اینستاگرام ایران تماس بگیرید. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

نمونه کارها

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

نظرات کاربران

سینا نصیری
www.tefalonline.com
2015-12-01, 10:12
عکس ها و ویدیوهایی که توسط وب سایت اینستاگرام ایران تولید شده است باعث افزایش کاربران و فروش وب سایت تفال آنلاین شده است.
دکتر فرشته منصور
www.tamadoctor.ir
2015-12-07, 10:00
با استفاده از خدمات وب سایت اینستاگرام ایران، تعداد فالورها به شدت افزایش پیدا کرده و که این فالورها ارتباط خوبی با صفحه دارند. عکس ها هم به صورت منظم در صفحه پست می شوند.

وبلاگ

اینستاگرام و تغییر در الگوریتم آن

برای سال ها ما عادت کرده ایم که پست های دوستانمان در فضای مجازی را به ترتیب خاصی مشاهده کنیم. چنانچه خبرخوان خود را در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام دوباره باز کنید آن ستونی که می بینید تازه ترین خبرها به لحاظ زمانی را برای شما نمایش خواهد داد. هر چقدر پایین بروید پست ها و مطالب قدیمی تر می شوند.

برخورد با صفحات نامناسب مدلینگ در اینستاگرام

 

اینستاگرام اکنون به یک شبکه ی مجازی محبوب و پر مخاطب تبدیل شده است. از زمان تولدش در سال 2010 تا کنون اینستاگرام رشد چشمگیر مخاطبان و صفحاتش را شاهد بوده است. افراد و شرکت ها هر کدام برای خود صفحه ای را ایجاد کرده و عکس ها و ویدیوهای کوتاه خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.  شرکت های فعال در زمینه های مختلف و افرادی که به صورت مستقل، حرفه ای را دنبال می کنند به شکل منظم به تبلیغ محصولات خود در اینستاگرام می پردازند.