با ما تماس بگیرید: 5-22661324(021)

تبلیغات در اینستاگرام ، بازاریابی دیجیتالی

برخورد با صفحات نامناسب مدلینگ در اینستاگرام

 مدلینگ در اینستاگرام

 

اینستاگرام اکنون به یک شبکه ی مجازی محبوب و پر مخاطب تبدیل شده است. از زمان تولدش در سال 2010 تا کنون اینستاگرام رشد چشمگیر مخاطبان و صفحاتش را شاهد بوده است. افراد و شرکت ها هر کدام برای خود صفحه ای را ایجاد کرده و عکس ها و ویدیوهای کوتاه خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.  شرکت های فعال در زمینه های مختلف و افرادی که به صورت مستقل، حرفه ای را دنبال می کنند به شکل منظم به تبلیغ محصولات خود در اینستاگرام می پردازند.

شرکت های فعال در زمینه ی طراحی و فروش لباس، مزون ها و افرادی که به طور مستقل به طراحی لباس وفعالیت در زمینه ی مدلینگ می پردازند بخش بزرگی از شرکت های فعال در اینستاگرام را تشکیل می دهند. گفته می شود که 20 درصد از تمامی صفحات اینستاگرام فارسی را صفحات مرتبط با زمینه ی مدلینگ و لباس تشکیل می دهند. این امر نشانگر این نکته است که مدلینگ و مُد مخاطبان بی شماری در میان جوانان ایرانی دارد. البته با توجه به علاقه ی بالای جوانان به خوشپوشی و آشنایی با جدیدترین لباس ها و مُدهای روز، این آمار آن قدرها هم غیرمنتظره نیست. قانونی بودن اینستاگرام در ایران نیز بر تعداد مخاطبان و شرکت های فعال در زمینه ی مُد و مدلینگ افزوده است.

این سطح از فراگیری و گستردگی صفحات مدلینگ و مُد می تواند به صورت بالقوه هم نکته ای مثبت و هم منفی باشد. روی مثبت سکه این است که گستردگی و پر مخاطب بودن این صفحات می تواند فرصت مناسبی را در اختیار طراحان مُد و افراد فعال در زمینه ی مدلینگ در داخل کشور قرار دهد. شرکت های کوچک و طراحان مستقل ایرانی می توانند به این واسطه طرح های بدیع و خلاقانه ی خود را به مخاطبان داخلی و حتی خارجی معرفی کنند. در حقیقت برای شرکت هایی که با الهام گرفتن از طبیعت،فرهنگ،هنر و سبک زندگی ایرانی دست به طراحی می زنند اینستاگرام یک فرصت طلایی است.رسانه ای که به طور رایگان فرصت تبلیغ محصولات و خدمات این شرکت ها را از طریق انتشار عکس و ویدیوهای کوتاه فراهم می کند.

اما همیشه همه چیز آن قدرها هم خوب و بدون اشکال پیش نمی رود. در حقیقت سکه ی مدلینگ و طراحی در اینستاگرام یک روی منفی هم دارد.نکته ی اولی که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که تعداد زیاد صفحات فعال در این زمینه باعث شده است هر کس به خود جرات راه اندازی یک صفحه ی مدلینگ را بدهد. این یعنی این که تعداد بی شماری صفحه ی مدلینگ وجود دارد که محتوای بی کیفیت و گاهی حتی مغایر با معیارهای پذیرفته شده ی اجتماعی تولید می کنند. به قول ایرانی ها هر کس از خانه و خانواده قهر کرده یک صفحه ی مدلینگ و فشن راه اندازی کرده است.

 نکته ی دیگری که در این رابطه باید به آن توجه کرد این است که تعداد قابل توجهی از صفحات فعال در این زمینه صرفا به کپی برداری محض از همتایان خارجی خود و برندهای معروف در این زمینه می پردازند. این کار اشکالات بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. اشکال اول این است که این کار زمینه را بر طراحان خلاق داخلی تنگ می کند. با وجود تعداد بسیار زیاد صفحات داخلی که از همتایان خارجی کپی برداری می کنند طراحان خلاق داخلی نمی توانند صدای خود را به مخاطبان برسانند. اشکال دیگر این است که برخی از این صفحات در طراحی های خود توجه کافی به جامعه ی هدف نمی کنند. این صفحات ارزش چندانی برای فرهنگ کهن ایرانی، اسطوره های ایران، اقوام ساکن در این سرزمین و تفاوت های فرهنگی آن با دیگر نقاط دنیا قائل نیستند. این امر یعنی عرضه ی بی واسطه و بدون اندیشه ی الگوهای مربوط به دیگر کشورها به جامعه ی ایرانی. عدم انطباق با فرهنگ و عرف جامعه، دگرگونی هنجارهای فرهنگی و از دست رفتن هویت ایرانی می توانند برخی از پیامدهای چنین کپی برداری هایی باشند.

پلیس فتا در ماه های گذشته به عنوان نیروی مسئول صیانت از فضای مجازی کشور دور جدیدی از اقدامات خود را برای برخورد با صفحاتی که محتوای نامناسب در زمینه ی مدلینگ منتشر می کنند آغاز کرد. به گزارش وب سایت عصر ایران مصطفی علیزاده سخنگوی مرکز بررسی جرایم سازمان یافته در یک گفت و گوی تلویزیونی به فاز اول برخورد پلیس فتا با این صفحات که موسوم به پرونده "عنکبوت 1" است اشاره کرد. به گفته ی او این حرکت در بهمن 93 و در فیس بوک اجرایی شد. در آن زمان 350 صفحه ی اصلی در فیس بوک رصد شده و با آنان برخورد شد.

در فاز دوم این حرکت که در روزهای پایانی اردیبهشت 95 اجرایی شد پلیس فتا این بار صفحه های نامناسب مدلینگ در اینستاگرام را هدف قرار داد. پس از چند ماه بررسی، رصد و هماهنگی در نهایت ماموران و کارشناسان پلیس فتا اقدام به حذف این صفحات و دستگیری تعدادی از مدیران آنها کردند. به نقل از روزنامه ی همشهری در مجموع تعداد 170 نفر از مدیران و اداره کنندگان این صفحات شامل 58 مدل،51 مدیر مزون و طراح لباس،59 عکاس و آرایشگر و 2 موسسه ی فعال در عرصه ی مُد شناسایی شدند. از این تعداد برای 29 تن از مدیران اصلی و مرتبطین آنها پرونده قضایی تشکیل شد که منجر به بازداشت 8 نفر و احضار بقیه افراد گردید و اماکن مرتبط با جرائم ایشان نیز با حکم قضایی پلمپ شد.

 چنانچه به دنبال تبلیغات هدفمند در اینستاگرام هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با سرویس ها با ما تماس بگیرید. 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

نمونه کارها

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

نظرات کاربران

دکتر فرشته منصور
www.tamadoctor.ir
2015-12-07, 10:00
با استفاده از خدمات وب سایت اینستاگرام ایران، تعداد فالورها به شدت افزایش پیدا کرده و که این فالورها ارتباط خوبی با صفحه دارند. عکس ها هم به صورت منظم در صفحه پست می شوند.
سینا نصیری
www.tefalonline.com
2015-12-01, 10:12
عکس ها و ویدیوهایی که توسط وب سایت اینستاگرام ایران تولید شده است باعث افزایش کاربران و فروش وب سایت تفال آنلاین شده است.

وبلاگ

اینستاگرام و تغییر در الگوریتم آن

برای سال ها ما عادت کرده ایم که پست های دوستانمان در فضای مجازی را به ترتیب خاصی مشاهده کنیم. چنانچه خبرخوان خود را در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام دوباره باز کنید آن ستونی که می بینید تازه ترین خبرها به لحاظ زمانی را برای شما نمایش خواهد داد. هر چقدر پایین بروید پست ها و مطالب قدیمی تر می شوند.

برخورد با صفحات نامناسب مدلینگ در اینستاگرام

 

اینستاگرام اکنون به یک شبکه ی مجازی محبوب و پر مخاطب تبدیل شده است. از زمان تولدش در سال 2010 تا کنون اینستاگرام رشد چشمگیر مخاطبان و صفحاتش را شاهد بوده است. افراد و شرکت ها هر کدام برای خود صفحه ای را ایجاد کرده و عکس ها و ویدیوهای کوتاه خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.  شرکت های فعال در زمینه های مختلف و افرادی که به صورت مستقل، حرفه ای را دنبال می کنند به شکل منظم به تبلیغ محصولات خود در اینستاگرام می پردازند.