با ما تماس بگیرید: 5-22661324(021)

مطالعه موردی صفحه اینستاگرام همراه اول

همراه اول

1.    مطالعه موردی همراه اول

 هدف از این مطالعه موردی بررسی صفحه همراه اول در اینستاگرام و یکی از هشتگ های معروف آن یعنی "همراه_اول" است. تصویر زیر فعالیت های صفحه همراه اول در سی روز گذشته را نشان می دهد.

 

تحقیقات صورت گرفته در تاریخ انجام این مطالعه (16 شهریور 1394 - شانزدهم شهریور سال هزار و سیصد و نود چهار) نشان می دهد که همراه اول تنها سه صفحه دیگر را دنبال کرده، 10960 طرفدار داشته، و در مجموع 188 پست در صفحه اینستاگرام خود گذاشته است. همراه اول در یک ماه گذشته 99مطلب پست کرده است.  با توجه به اینکه  تقریبا نیمی از پست های کل صفحه در یک ماه گذشته منتشر شده اند, می توان دریافت که صفحه اینستاگرام همراه اول به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است.

همانطور که مشاهده می کنید، اولین نقطه ضعف صفحه همراه اول این است که از 99 مطلب ارسالی، 95 مورد عکس و تنها 4 مورد ویدیو بوده است. این آمار نشان می دهد همراه اول توجه زیادی به ویدیو مارکتینگ نداشته، درحالی که ویدیو مارکتینگ یکی از موثرین روش های تبلیغات در اینستاگرام محسوب می شود. همچنین بازه زمانی پست مطالب نیز مشخصا بدون بررسی و برنامه قبلی بوده است؛ برای مثال در تاریخ 9 اوت هیچ پستی قرار داده نشده است، در تاریخ 10 اوت دو پست عکس گذاشته شده است و صفحه تا 16 اوت هیچ فعالیتی نداشته است, سپس در 16 اوت تنها یک پست در صفحه قرار داده شده است. تعداد پست ها تا 22 اوت کم بوده و پس از آن افزایش یافته است، به طوری که در تاریخ 30 اوت دوازده پست در صفحه قرارداده شده است. این نشان می دهد که ارسال مطالب از نظم خاصی نیز برخوردار نیست. مجددا می بینیم که در تاریخ 3 یا 7 سپتامبر فقط یک عکس در صفحه قرار داده شده است. لازم به ذکر است که قراردادن پست های متوالی در بازه زمانی کوتاه به هیچ عنوان توصیه نمی شود؛ این خطا اولا "فید اینستاگرام" طرفداران را بیش از حد با پست های  یک برند شلوغ می کند و ثانیا به دلیل مستمر نبودن پست ها، تاثیرگذاری کمتری بر روی مخاطب دارد.

صفحه همراه اول در سی روز گذشته در مجموع شاهد 36200 فعالیت بوده است: 30800 لایک و 5344 کامنت. همانطور که در تصویر می بینید، کامنت ها و لایک ها به یک نسبت افزایش داشته اند. برای مثال صفحه در تاریخ 25 سپتامبر لایک و کامنت زیادی دریافت کرده است، بنابراین باید پست مرتبط با این تاریخ را بررسی کنیم و علت این میزان لایک و کامنت را بیابیم.

تعداد فالوئرهای همراه اول در یک ماه گذشته به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. نمی توان با بررسی بازه زمانی یک ماهه صفحه تشخیص داد که این فالوئرها خریداری شده اند یا فالوئرهای واقعی هستند.  در این تصویر مشاهده می کنید که نزدیک به 10960 فالوئر در بازه زمانی خیلی کوتاهی به این صفحه اضافه شده اند. هر روز به طور متوسط 27 نفر به هواداران این صفحه اضافه می شوند.

متوسط لایک دریافتی همراه اول 311.6 (سیصد و یازده ممیز شش) لایک و 54 کامنت است و روزانه به طور متوسط 1028 لایک و 178.1 (یکصد و هفتاد و هشت ممیز یک) کامنت به مجموع پست های صفحه اینستاگرام همراه اول اضافه شده است.

بررسی هشتگ های اصلی همراه اول نشان می دهد که برای مثال هشتگ ِ "همراه1" در یک ماه گذشته تقریباً در تمامی پست های همراه اول به کار رفته است.

 

این هشتگ در 98 پست به کار رفته و در مجموع 30 هزار لایک و 5287 کامنت دریافت کرده است. همین نسبت را در هشتگ های همراه1، همراه_اول، Hamrah_e_aval، Hamraheaval، مشاهده می کنیم. این نشان می دهد که تیم بازاریابی همراه اول این هشتگ ها را به عنوان هشتگهای اصلی پست های خود انتخاب کرده و در نتیجه در 96 پست خود از هر چهار هشتگ به طور یکسان استفاده کرده است. هشتگ هایی که شاید در برخی پست ها استقاده نشده اند عبارتند از: #4g, #internet, #3g, #gsm, #mobile,، حال باید دید کدام یک از این هشتگ ها بازخورد بیشتری داشته اند.

 

 بررسی پست های اصلی اینستاگرام نشان می دهد که کدام یک از پست های همراه اول از موفقیت بیشتری برخوردار بوده اند. به ترتیب پستی که در تاریخ 5 سپتامبر در صفحه قرار داده شده 1338 لایک و 948 کامنت دریافت کرده است. ما امتیاز بیشتری به این پست داده ایم، چراکه این پست نسبت به پست بعدی (که 1642 لایک و 469 کامنت دارد) از فعالیت بیشتری برخوردار بوده است. میزان فعالیت هر پست با توجه به تعداد لایک ها و کامنت های دریافتی آن سنجیده می شود.  

در اینجا نگاهی به بیشترین اشخاصی که با همراه اول مکاتبه داشته اند می اندازیم. فهرست زیر متشکل از افرادی است که بیشترین مکاتبه را با همراه اول داشتند:

 

همانطور که قبلا اشاره کردیم، صفحه اینستاگرام همراه اول در سی روز گذشته در مجموع 36200 لایک و کامنت دریافت کرده است. جدول زیر به ما نشان می دهد این افراد در چه ساعت هایی از روز بیشترین فعالیت را در صفحه همراه اول داشته اند:

 طبق جدول بالا بهترین زمان ارسال مطلب برای همراه اول جمعه ساعت ده صبح به وقت تهران است. می توان دریافت که صفحه اینستاگرام همراه اول بیشترین بازخورد را در این زمان داشته است. بررسی دقیق تر این جدول نشان می دهد که در کل بهترین زمان ارسال مطلب ساعت ده صبح و بدترین زمان ساعت ده و یازده شب بوده است.

در تصویر زیر می بینید که بیشترین فعالیت صفحه اینستاگرام همراه اول را خود همراه اول داشته است که 69 عکس از پست های خود را لایک کرده است. به عبارت دیگر 52 پست را لایک کرده و 154 کامنت گذاشته است.

کسی که پس از خود همراه اول بیشترین فعالیت را در صفحه اینستاگرام آن داشته، شخصی است که ID اش را با نام "tanha" می بینیم. به دلیل حفظ حریم شخصی این فرد نمی توانیم جزئیات ID اش را با شما درمیان بگذاریم، اما فعالیت های این شخص در صفحه اینستاگرام همراه اول را باهم بررسی خواهیم کرد.

 

در این تصویر (که تنها حروف اول اسم این فرد را نشان می دهد) مشاهده می کنید که مجموع فعالیت این فرد در صفحه اینستاگرام همراه اول در ماه گذشته به رقم 206 می رسد. این شخص 18 پست را لایک کرده و188 کامنت گذاشته است. یک نگاه کوتاه به جدول نشان می دهد که این شخص بیشترین کامنت را در تاریخ 6 سپتامبر گذاشته است؛ اکنون باید محتوای کامنت های وی را بررسی کنیم. بیشترین زمان فعالیت این شخص در صفحه همراه اول ساعت چهار صبح به وقت ایران است. با توجه به زمان غیرعادی فعالیت وی در این صفحه، احتمالا ساکن ایران نیست یا در کل بیشترین فعالیت اینترنتی را در شب دارد.مطالبی که در پست های مختلف قرارداده است را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

می توانید تعدادی از کامنت های این شخص را ببینید. "tanha" چند نفر از دوستان خود را نیز تگ کرده است که این نشان می دهد وی برای این صفحه تبلیغات هم انجام داده است. در مجموع به نظر نمی رسد وی از عملکرد همراه اول ناراضی باشد، چون در پست هایی مانند پیام تسلیت همراه اول، کامنت تسلیت گذاشته و دوستان خود را نیز تگ کرده است.

همراه اول بدین صورت می تواند حامیان و منتقدین خود را شناسایی کند. در دنیای بازاریابی امروز هر منتقد معادل ده حامی ارزش گذاری می شود. این بدان معناست که اگر ده حامی و یک مخالف یا منتقد داشته باشید، این افراد عملکرد یکدیگر را خنثی می کنند.

از آنجا که قصد نداریم تنها به یک کاربر بسنده کنیم، اکنون فعالیت کاربر دیگری را بررسی می کنیم. کاربر بعدی خانمی است که اول ID ایشان Love است. باز هم جهت حفظ حریم شخصی ایشان امکان نشان دادن اطلاعات شخصی پروفایلشان وجود ندارد.

Love*** در ماه گذشته 196 بار در صفحه همراه اول فعالیت داشته است. ایشان 59 پست را لایک کرده و 137 کامنت گذاشته است. بیشترین زمان فعالیت این شخص ساعت ده صبح به وقت ایران است که نشان می دهد وی اغلب صبح ها از اینستاگرام استفاده می کند.با بررسی کامنت های وی می توانیم نارضایتی اش از عملکرد همراه اول را ببینیم. 

 

 

تعدادی از کامنت های این فرد را می توانیم ببینیم. "tanha"همچنین چند نفر از دوستان خود را نیز تگ کرده است که این نشان می دهد که وی برای این صفحه به نوعی تبلیغات هم انجام داده است. در مجموع به نظر نمی رسد که این فرد از عملکرد همراه اول ناراضی باشد، چرا که در پست هایی مانند پیغام تسلیت همراه اول، کامنت تسلیت گذاشته و همچنین دوستان خود را نیز تگ کرده است. 

بدین صورت همراه اول می تواند حامیان و منتقدین خود را شناسایی کند. هر منتقد در دنیای بازاریابی امروز معادل ده حامی ارزش گذاری می شوند. این بدان معناست که هر ده نفری که حامی شما هستند اگر یک نفر مخالف و یا منتقد داشته باشید، این افراد عملکرد یکدیگر را خنثی می کنند. 

تنها به یک کاربر بسنده نمی کنیم و هم اکنون فعالیت کاربر دیگری را بررسی می کنیم. کاربر بعدی خانمی است که اول ID ایشان Love است. باز جهت رعایت کردن حریم شخصی ایشان امکان نشان دادن اطلاعات شخصی پروفایل ایشان وجود ندارد.

Love139400 در ماه گذشته صد و نود و شش بار در صفحه فعالیت داشته است. ایشان پنجاه و نه پست را لایک کرده اند و صد و سی و هفت کامنت گذاشته اند. بیشترین زمان فعالیت این شخص ساعت ده صبح به وقت ایران بوده است، که نشان می دهد که ایشان بیشتر صبح ها از اینستاگرام استفاده می کنند. 

این کاربر در برخی کامنت ها نارضایتی اش را ابراز کرده است. برای مثال این کامنت: "چرا جواب من را نمی دهید؟ چرا حرف من رو با سکوتتان ناحق می کنید؟" و غیره . همراه اول اگر از وجود این مشتری ناراضی مطلع باشد، می تواند پاسخ این شخص را در این صفحه بدهد. جا دارد به این نکته اشاره کنیم که رسانه اجتماعی و صفحه اجتماعی فقط برای تبلیغات نیست و بخش مهمی از آن با پشتیبانی ارتباط پیدا می کند.

اکنون به بررسی هشتگ ها می پردازیم و یکی از آنها را به عنوان مثال مورد بررسی قرار می دهیم.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، هشتگ Hamrah_e_aval  در سی روز گذشته در مجموع در 679 پست مشاهده می شود که از این تعداد 639 پست عکس و 40 پست ویدیو بوده است. این هشتگ قبل از تاریخ 14 اوت وجود نداشته و آمار نشان می دهد که قبل از این تاریخ به کار گرفته نشده است. این هشتگ اولین بار در تاریخ 14 اوت استفاده شد و پس از آن ابتدا روند صعودی داشت، در تاریخ 25 اوت دچار نزول شد و بعد مجددا سیر صعودی را در پیش گرفت، بنابراین می توان نتیجه گرفت که افراد مختلف از این هشتگ استفاده می کنند. هشتگ Hamrah_e_aval در تاریخ 6 سپتامبر تقریبا در 60 پست استفاده شده است. دامنه ی این هشتگ در یک ماه گذشته  576 هزار بوده و بر 4 میلیون و 100 هزار کاربر مختلف تاثیر گذاشته است که افزایشی هفت برابری نسبت به گذشته را نشان می دهد.

در مجموع 169 نفر از جمله همراه اول از این هشتگ استفاده کرده اند. جدول بالا نشان می دهد که این هشتگ در 167 عکس و 7 ویدیو به کار گرفته شده است. مجددا در این جدول نیز مشاهده می کنیم این هشتگ قبل از 14 اوت کاربردی نداشته است.

در تصویر زیر افرادی که بیشترین استفاده را از هشتگ همراه اول کرده اند، مشاهده می کنید.

 

همانطور که می بینید نفر اول همان همراه اول است که از هشتگ Hamrah_e_aval استفاده کرده است. این هشتگ در 95 پست موفق به کسب 29600 لایک و 5198 کامنت شده است و در مجموع 961 هزار بار در گوشی های موبایل و تبلت ها دیده شده است.

پس از همراه اول، کاربری با نام 780ir  از نظر به کارگیری این هشتگ در جایگاه دوم قرار داشته است و باید کسب و کارش را بررسی کنیم. بررسی بیشتر این فهرست نشان می دهد که برای مثال sim_cart و 780shop نیز از این هشتگ استفاده کرده اند و می توان میزان لایک و کامنت دریافتی شان را نیز مشاهد کرد.

اکنون پست های اولیه ای را که این هشتگ به خود اختصاص داده است، بررسی می کنیم.

شاید جالب باشد بدانید که کدام پست ها در چه زمانی بیشترین بازخورد را داشته اند. اکثر پست هایی که ساعت 11 صبح و 12 ظهر روزهای شنبه و دوشنبه پست شده اند، از بیشترین بازدهی برخوردار بوده اند. این پست ها شامل 639 عکس و 40 کامنت هستند. کاربر اولی که در این تصویر می بینید 3900 لایک و 48 کامنت دریافت کرده است. این کاربر که از بازگو کردن نامش معذوریم، بیشترین فعالیت را در صفحه داشته است. در اینجا همراه اول باید توجه بیشتری به این کاربرداشته  باشد و بداند که شخص دیگری بیشترین لایک و کامنت را برای این هشتگ به خود جذب کرده است. نفر بعدی با نام کاربری Freecharj توانسته با 2322 لایک، بیشترین لایک را جذب کند، گرچه عدم دریافت حتی یک کامنت واقعی بودن این لایک ها را زیر سوال می برد.

 همانطور که در این تصویر می بینید، هشتگ khandevane.tv  که متعلق به برنامه ی زیبای آقای رامبد جوان است توانسته به رشد هشتگ Hamrah_e_aval  کمک زیادی کند. این هشتگ در پستی که در تاریخ 2 سپتامبر در ساعت 10:15 بعدازظهر پست شده 1775 لایک و 81 کامنت دریافت کرده است.

در آخر به بررسی چند هشتگ دیگر در رابطه با همراه اول می پردازیم تا ببینیم هشتگ های اصلی همراه اول کدامند و همراه اول از چه هشتگ های دیگری نیز می تواند بهره ببرد.

خط وسط، میانگین تعداد لایک ها و فالوئرهای صفحه اینستاگرام همراه اول است؛ هرآنچه بالای این خط قرار گرفته نشان دهنده عملکرد خوب همراه اول می باشد.

Hamrah_e_aval، Charj، Khandevaneh هشتگ هایی هستند که بازخورد بسیار خوبی داشته اند. اما در این تصویر می توان عملکرد دقیق تر هشتگ ها را ملاحظه کرد. همراه اول، شارژ، ایرانسل و رایتل بلافاصله پس از همراه اول قرار گرفته اند و این رقبا می توانند با کمی تلاش استراتژیک به راحتی در فضای اینستاگرام از همراه اول پیشی بگیرند.

 

می بینید که هشتگ رامبد جوان یا جناب_خوان هشتگ هایی بوده اند که به همراه اول ارتباط پیدا کرده و بازدید بهتری برای همراه اول فراهم آورده اند.

در مطالعه موردی بعدی به عملکرد شرکت ایرانسل پرداخته ایم که امیدواریم نظر شما را همچون این گزارش به خود جلب کند.

 

 

نظرات کاربران

دکتر فرشته منصور
www.tamadoctor.ir
2015-12-07, 10:00
با استفاده از خدمات وب سایت اینستاگرام ایران، تعداد فالورها به شدت افزایش پیدا کرده و که این فالورها ارتباط خوبی با صفحه دارند. عکس ها هم به صورت منظم در صفحه پست می شوند.
سینا نصیری
www.tefalonline.com
2015-12-01, 10:12
عکس ها و ویدیوهایی که توسط وب سایت اینستاگرام ایران تولید شده است باعث افزایش کاربران و فروش وب سایت تفال آنلاین شده است.

وبلاگ

اینستاگرام و تغییر در الگوریتم آن

برای سال ها ما عادت کرده ایم که پست های دوستانمان در فضای مجازی را به ترتیب خاصی مشاهده کنیم. چنانچه خبرخوان خود را در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام دوباره باز کنید آن ستونی که می بینید تازه ترین خبرها به لحاظ زمانی را برای شما نمایش خواهد داد. هر چقدر پایین بروید پست ها و مطالب قدیمی تر می شوند.

برخورد با صفحات نامناسب مدلینگ در اینستاگرام

 

اینستاگرام اکنون به یک شبکه ی مجازی محبوب و پر مخاطب تبدیل شده است. از زمان تولدش در سال 2010 تا کنون اینستاگرام رشد چشمگیر مخاطبان و صفحاتش را شاهد بوده است. افراد و شرکت ها هر کدام برای خود صفحه ای را ایجاد کرده و عکس ها و ویدیوهای کوتاه خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.  شرکت های فعال در زمینه های مختلف و افرادی که به صورت مستقل، حرفه ای را دنبال می کنند به شکل منظم به تبلیغ محصولات خود در اینستاگرام می پردازند.