با ما تماس بگیرید: 5-22661324(021)

جستجو


وبلاگ سایت اینستاگرام ایران

تغییر و تحولات در تعداد کاربران اینستاگرام

تغییر و تحولات در تعداد کاربران اینستاگرام

اینستاگرام اکنون دیگر جای ثابتی برای خود در جهان شبکه های مجازی دست و پا کرده است. فراگیری و رشد بسیار سریع اینستاگرام همواره مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است. با این حال، اخیرا گزارش هایی منتشر شده که ادعا می کنند تعداد پست ها و میزان تعامل مخاطبان با پست ها در اینستاگرام کاهش یافته است. اما آیا این خبری نگران کننده است؟ یا این که کاهش تعداد پست ها چیز مهمی نیست؟ در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

یک گزارش جدید نشان می دهد که اینستاگرام ممکن است در دردسر افتاده باشد. وب سایت The Information گزارش داده است که با وجود افزایش تعداد کاربران اینستاگرام بین سال های 2013 و 2015، تعداد عکس هایی که به طور میانگین توسط هر کاربر به اشتراک گذاشته می شود کاهش داشته است. در این گزارش ذکر شده است که میزان دقیق این کاهش مشخص نیست. در ادامه آمده است که در مورد این که کاهش در تعداد پست ها در سال 2016 هم ادامه خواهد داشت یا خیر هنوز چیزی مشخص نیست .

اینستاگرام به تازگی اعلام کرد که تعداد کاربرانش به 500 میلیون رسیده است، که از این تعداد 300 میلیون نفر به صورت روزانه در این شبکه ی مجازی فعال هستند. شرکت اینستاگرام ادعا کرده که 80 درصد کاربرانش در خارج از آمریکا هستند. وب سایت EMarketer پیش بینی کرده که میزان درآمد اینستاگرام از سرویس تبلیغاتی اش در سال 2016، به 1.48 میلیارد دلار خواهد رسید و این رقم در سال 2017 به 2.81 میلیارد دلار می رسد.

با این حال نگرانی هایی وجود دارد که پلت فرم های موبایلی دیگر مانند اسنپ چت ممکن است مقام اول در میان شبکه های اجتماعی متمرکز روی عکس را در اختیار بگیرند به ویژه در میان جوانان. بیش از 100 میلیون نفر به طور روزانه از اسنپ چت استفاده می کنند، در حالی که اکثریت آن ها زیر 35 سال سن دارند.

برخی منابع به سایت The Information  گفته اند که مدیران اینستاگرام در حال بررسی برای اضافه کردن تعدادی سرویس های جدید برای افزایش فعالیت کاربران هستند. این سرویس ها ممکن است شامل سرویس ویدیوی زنده، ویدیوی 360 درجه و امکان باز پست کردن عکس ها باشد.

یکی از سخنگویان اینستاگرام به CNBC  گفته که این شرکت "از رشد ادامه دار و بسیار قوی اینستاگرام و تعامل بالای کاربران با پست ها در این شبکه ی مجازی خوشحال است". او افزوده که کاربران به طور میانگین بیش از 21 دقیقه در روز در اینستاگرام وقت صرف می کنند و این میزان بسیار مطلوب است. "ما از رشد اینستاگرام و اشتیاقی که برای محصولاتمان می بینیم خوشحال هستیم. از سرویس دایرکت مسیج اینستاگرام گرفته تا صفحه ی اکسپلور و ویدیو، تا اپ های خلاقی که داریم مانند بومرنگ و لِیوت."

اما بر اساس نظرات چند کارشناس مختلف که با CNBC  صحبت کردند،به نظر می رسد که این کاهش احتمالا تاثیری روی اشتیاق تبلیغ کنندگان نسبت به اینستاگرام نخواهد داشت. ویلیام دِ لانوی که مدیر بخش استراتژی های ارتباطات در شرکت Noble People است می گوید که بیشتر شدن تعداد کاربران، همیشه با خود کاهشی در میانگین به اشتراک گذاری ها یا پست ها  به همراه می آورد. او می گوید که "کسانی که ابتدا به اینستاگرام پیوستند به دنبال به اشتراک گذاری عکس ها بودند.آن هایی که تازه دارند وارد اینستاگرام می شوند آن هایی هستند که فقط به دنبال بازدید کردن عکس ها هستند. هر چه تعداد این کاربرانی که دیرتر به اینستاگرام می پیوندند بیشتر باشد بهتر است چرا که هدف اینستاگرام بیشتر دیده شدن عکس ها است تا به اشتراک گذاری آن ها."

یکی از سخنگویان اینستاگرام پیش از این در مورد ادعاها نسبت به کاهش تعداد پست ها به CNBC  گفته بود که آن ها از رشد تعداد مخاطبان کاملا راضی هستند. بر اساس نظر دِ لانوی، از آن جایی که اینستاگرام آگهی های تبلیغاتی را بر اساس تعداد بازدید کننده ها می فروشد و نه تعداد پست های به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام، کاهش در تعداد پست ها تاثیری روی مدل تجارت اینستاگرام نخواهد داشت.  او می گوید که تعداد پست ها به تنهایی سیگنال خاصی نیست و چیزی را ثابت نمی کند. "چنانچه میزان میانگین زمان صرف شده در اینستاگرام یا تعداد دفعات استفاده در ماه، کاهش پیدا کند نشان دهنده ی این است که مشکلی به وجود آمده است."

دیانا گوردون یکی از کارشناسان ارشد شبکه های مجازی، گفته است که اینستاگرام اخیرا برای بازاریاب ها بسیار جذاب تر هم شده است و این به دلیل راه اندازی سرویس تبلیغاتی اینستاگرام در18 ماه اخیر است. برندها اکنون به تمام اطلاعات الگوریتمی و هدف گذاری دسترسی دارند، مشابه آن چه که در فیس بوک هست.

دِ لانوی می گوید که اسنپ چت یکی از رقبای اینستاگرام است اما به صورتی غیر مستقیم. به نظر او دسته بندی کردن هر دوی این اپ ها به عنوان "اپ های به اشتراک گذاری عکس و ویدیو" کاری اشتباه است. کاربرد اصلی اسنپ چت بیشتر شبیه سرویس های پیام رسان است تا شبیه به مکانیسم اینستاگرام.

 اگر شما نیز به دنبال جذب فالوور بیشتر و انجام تبلیغات موثر در اینستاگرام هستید، با کارشناسان اینستاگرام ایران تماس بگیرید. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

نظرات کاربران

دکتر فرشته منصور
www.tamadoctor.ir
2015-12-07, 10:00
با استفاده از خدمات وب سایت اینستاگرام ایران، تعداد فالورها به شدت افزایش پیدا کرده و که این فالورها ارتباط خوبی با صفحه دارند. عکس ها هم به صورت منظم در صفحه پست می شوند.
سینا نصیری
www.tefalonline.com
2015-12-01, 10:12
عکس ها و ویدیوهایی که توسط وب سایت اینستاگرام ایران تولید شده است باعث افزایش کاربران و فروش وب سایت تفال آنلاین شده است.

وبلاگ

اینستاگرام و تغییر در الگوریتم آن

برای سال ها ما عادت کرده ایم که پست های دوستانمان در فضای مجازی را به ترتیب خاصی مشاهده کنیم. چنانچه خبرخوان خود را در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام دوباره باز کنید آن ستونی که می بینید تازه ترین خبرها به لحاظ زمانی را برای شما نمایش خواهد داد. هر چقدر پایین بروید پست ها و مطالب قدیمی تر می شوند.

برخورد با صفحات نامناسب مدلینگ در اینستاگرام

 

اینستاگرام اکنون به یک شبکه ی مجازی محبوب و پر مخاطب تبدیل شده است. از زمان تولدش در سال 2010 تا کنون اینستاگرام رشد چشمگیر مخاطبان و صفحاتش را شاهد بوده است. افراد و شرکت ها هر کدام برای خود صفحه ای را ایجاد کرده و عکس ها و ویدیوهای کوتاه خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.  شرکت های فعال در زمینه های مختلف و افرادی که به صورت مستقل، حرفه ای را دنبال می کنند به شکل منظم به تبلیغ محصولات خود در اینستاگرام می پردازند.